Rámová profesionální elektrocentrála se svářečkou WP 220 DCH
Rámová profesionální elektrocentrála se svářečkou WP 220 DCH
75.590 Kč
Elektrocentrála řady WP je typickým představitelem přenosných elektrocentrál s trafosvářecím agregátem. Tato trafosvářečka si svoji oblibu získala hlavně u profesionálů řemeslníků, kteří potřebují svařovat v terénu bez dosahu elektrické energie, 100% spolehlivost a dostačující výkon. Stejnosměrný svařovací proud lze volit v rozsahu 40 – 220 A při svařovacím napětí naprázdno 65 – 85 V. Pro svařování lze použít jak bazické, tak i rutilové svářecí elektrody o Ø do 5 mm. Kromě svařování lze zároveň elektrocentrálou napájet i menší třífázové a jednofázové spotřebiče. Typickými uživateli tohoto typu elektrocentrály jsou pojízdné autodílny, údržba silnic a dálnic, železničních cest, elektrického vedení, opravárenské čety apod.
-
Elektrocentrála WP 220 DCH: model přenosné, třífázové elektrocentrály se svářečkou s regulací výstupu indukčním trafem. Výkonný alternátor pohání spolehlivý profesionální motor řady GX s dlouhou životností a to vše ukotveno v pevném a odolném ocelovém rámu.
svařování bez elektrické přípojky? ano.
Tato elektrocentrála je typickým představitelem přenosných elektrocentrál s trafosvářecím agregátem. Tato trafosvářečka si svoji oblibu získala hlavně u profesionálů řemeslníků, kteří potřebují svařovat v terénu bez dosahu elektrické energie, 100% spolehlivost a dostačující výkon. Výstup ze svařovacího trafa alternátoru je usměrněn na stejnosměrný svařovací proud, který lze regulovat v rozsahu 40 – 220 A při svařovacím napětí naprázdno 65 – 85 V. Výkonová využitelnost – zatěžovatel je 220A při 35% a 170A při 60%. To umožňuje používat jak rutilové, tak i bazické svářecí elektrody do Ø 5 mm. Rutilové elektrody se zpravidla připojují na minus (-) pól svářečky, bazické elektrody se zpravidla připojují na plus (+) pól svářečky. Ve standardní výbavě jsou s elektrocentrálou dodávány svařovací kabely v délce 4m. Za příplatek lze dodat kabely v délce 8m. Kromě svařování elektrocentrála disponuje i výstupem střídavého napětí o výkonu 6,5 kVA (3 f.) / 3,5 kVA (1 f.) a lze tak zároveň elektrocentrálou napájet i jak třífázové, tak i jednofázové spotřebiče. Typickými uživateli tohoto typu elektrocentrály jsou pojízdné autodílny, údržba silnic a dálnic, železničních cest, elektrického vedení, opravárenské čety apod. Celá soustava je uložena na pružných silentblocích ve vyztuženém rámu, svařeném z ocelových trubek o průměru 25 mm. Ten zajišťuje mimořádnou ochranu soustavy proti případnému poškození a zároveň slouží jako transportní madlo pro snadnou manipulaci. Vzhledem ke své hmotnosti je možné elektrocentrálu opatřit za příplatek transportním kolovým podvozkem. Proto, aby alternátor produkoval napětí 400V / 230V / 50Hz, je motor opatřen automatickým, mechanickým regulátorem otáček tak, aby při jakémkoliv odběru proudy byly otáčky motoru konstantní ve výši 3000 ot./min. Elektrocentrála je opatřena zásuvkami 1x CEE (16A 400V) a 1x Schuko (16A 230V). Ovládání elektrocentrály je velice snadné a jednoduché. Stačí natankovat, elektrocentrálu postavit na vodorovnou plochu, zkontrolovat olejovou náplň motoru, nastartovat zatažením za rukojeť ručního startéru, počkat pár vteřin na ustálení chodu motoru a do příslušné zásuvky připojit napájený spotřebič. Elektrocentrála splňuje veškeré nároky na elektrickou bezpečnost a je opatřena ochrannými prvky jako je ochrana motoru proti úniku oleje nebo alternátoru proti přetížení. Robustní a pevná konstrukce rámu se nekroutí a spolehlivě tlumí působení vibrací od motoru na podklad. Snižuje se tak hlučnost elektrocentrály a práce je potom příjemnější. Údržba elektrocentrály je zcela nenáročná a spočívá v základní údržbě benzínového motoru.
Technické parametry
Třída krytí IP 23 Rozměry stroje (L x Š x V) (mm) 805 x 500 x 500 Startování Ruční Elektrický výstup 400V / 230V / 50Hz Maximální výkon (VA) 6500 / 3500 Technologie regulace el.výstupu Indukční trafo Stejnosměrný výstup 40 – 220 A svařovací proud Objem palivové nádrže (litrů) 6,1 Provozní doba při jmenovité zátěži (hod) 2,4 Model motoru Honda GX 390 Suchá hmotnost (kg) 93 Garantovaná hladina hluku – dB(A) 97 Systém zapalování Digitální CDI s proměnným předstihem Vrtání a zdvih (mm) 88 x 64 Typ elektrocentrály Jednofázový / Třífázový Chlazení Nucené vzduchem Jmenovitý proud (A) 14 / 9 Jmenovitá frekvence (Hz) 50 Jmenovité napětí (V) 230 / 400 Jmenovitý výkon (VA) 3200 / 6100 Zdvihový objem (cm3) 389 Objem olejové náplně (litrů) 1,1 Typ motoru 4-taktní zážehový jednoválec s rozvodem OHV Pracovní otáčky motoru (ot.min-1) 3000
Technologie
Záruka 5 let
Kupujícímu je poskytována prodloužená záruka až na dobu 5 let. Prodloužení záruční lhůty nad rámec zákonné je podmíněno technickou prohlídkou stroje po uplynutí každých 12 měsíců od data prodeje a potvrzení v Servisní knížce autorizovaným servisem HONDA. K zachování běhu pětileté záruky je i po uplynutí základní záruční doby nutné předávat stroj k pravidelným ročním kontrolám do autorizovaného servisu HONDA. Provedení kontroly bude potvrzeno zákazníkovi v Servisní knížce. Tím je splněna podmínka pravidelné roční kontroly a tím je umožněno prodloužení záruky o další rok, a to až do celkové doby trvání 5 let ode dne převzetí stroje zákazníkem. Prodloužená záruka je podmíněna používáním výhradně originálních náhradních dílů, spotřebního materiálu a provozních kapalin HONDA. Tyto roční prohlídky jsou hrazeny zákazníkem dle platného ceníku prací autorizovaného servisu HONDA, který prohlídku provádí.
Průmyslový profesionální motor
Benzínové spalovací motory jsou pro Hondu nosným výrobním programem, který položil základy celé výrobní divizi motorových strojů, tzn. Honda Power Equipment. Historie výroby spalovacích motorů pro pohon pracovního zařízení se začala psát v roce 1953. Během krátké doby si spalovací motory Honda vybudovaly renomé špičky na trhu. I díky výrobě těchto motorů je společnost Honda největším světovým výrobcem spalovacích motorů. Průmyslové motory dnes představují jednoznačnou špičku mezi pohonnými jednotkami malé stavební, zemědělské, zahradní a jiné techniky. Jako jediné zvládají enormní zátěž profesionálního provozu v drsných podmínkách stavenišť ve strojích jako je řezací technika na beton, vibrační technika, elektrocentrály a čerpadla, ale i v oblasti zemědělství, lesnictví a zahradnictví. Průmyslové profesionální motory byly historicky u Hondy v padesátých letech minulého století nasazeny jako pohonné jednotky generátorů a rotavátorů. Poté následovaly další aplikace a dnes najdete motor Honda v celém spektru nabídky motorových strojů.
Elektrická bezpečnost
Elektrocentrála Honda je zařízení, které splňuje veškeré bezpečnostní požadavky kladené na elektrická zdrojová soustrojí z hlediska ochrany před případným zasažením elektrickým proudem. Při použití v souladu s návodem k obsluze je elektrocentrála konstrukčně a vybavením zcela bezpečná a nehrozí žádně nebezpečí. V případě značného přetížení elektrocentrály nad rámec svého maximálního výkonu nebo v případě zkratu, při odběru z příslušné zásuvky dojde k automatickému vypnutí příslušného jističe zásuvky (tlačítkový jistič) a zásuvka se odpojí. U invertorových elektrocentrál je přetížení indikováno červenou kontrolkou a následným odpojením alternátoru od zásuvkového panelu. Standardní krytí elektrocentrál je třídy IP23, ale pokud podmínky provozu vyžadují, lze zvolit vyšší stupeň krytí IP54.
Antivibrační systém
Motor za chodu produkuje jisté vibrace, jejichž velikost je závislá na míře zatížení. Celek motoru a alternátoru je uložen v ochranném nosném rámu, ve kterém při provozu elektrocentrála stojí. Aby nedocházelo k přenosu vibrací na rám elektrocentrály a tím k nestabilní poloze na ploše a zvýšené hlučnosti elektrocentrály, je uložení motoru elektrocentrály na ocelovo-pryžových silentblocích se sklonem 45°, které zajišťuje dokonalé odstínění přenosu virací od motoru na nosný rám elektrocentrály. Rámová elektrocentrála je tak za chodu klidná a nezvyšuje se hlučnost od vibrujícího nosného rámu elektrocentrály. Kufříkové odhlučněné elektrocentrály navíc stojí na pružných pryžových nožičkách, které dodatečně odstiňují zbytkové vibrace přenášené na podklad.
Kapacitní / indukční regulace napětí
Elektrocentrály s kapacitní nebo-li kondenzátorovou (jednofázové elektrocentrály) nebo indukční (třífázové elektrocentrály) regulací výstupního napětí jsou díky své jednoduchosti a ceně nejoblíbenější v odvětví stavebnictví, řemesnictví či strojírenství. Jednoduchost technologie činí tyto elektrocentrály nákladově velmi efektivními a přitom mimořádně spolehlivými a odolnými. Díky kvalitě výstupního napětí jsou ideálně vhodné pro napájení spotřebičů s činným (odporovým) zatížením jako jsou např. elektromotory, ruční nářadí a osvětlení.
Dokumenty ke stažení